Kiedy szukasz sposobu na rozwój swojej działalności lub nawet jej rozpoczęcie, coraz więcej osób decyduje się na sprzedaż kursów online. Zazwyczaj powodem jest posiadane już doświadczenie w konkretnej branży,  chęć rozwoju swojego i firmy oraz pomocy innym. Nie każdy jednak od samego początku wie jak taki kurs zrobić i co najważniejsze jaki temat wybrać.

W grupie Mastermind BeOnline ostatnio Kasia Żbikowska prowadziła live w tym temacie , a dziewczyny dzieliły się swoimi sposobami na znalezienie pomysłu. Okazuje się, że nie dla każdej z nich było oczywiste, w jakim temacie stworzą kurs. Wiele dziewczyn najpierw szukało i testowało pomysły, robiąc ankiety, pytając i organizując bezpłatne wyzwania.

Jest to dobry krok, bo analizując pomysł na kurs trzeba odpowiedzieć sobie na pytania: czy ten kurs rozwiązuje jakiś problem, w czym dokładnie pomaga, co daje on innym. Musisz słuchać bolączek Twoich odbiorców, Twojej grupy docelowej. Często się przecież zdarza, że mamy jakiś pomysł, jakąś ideę i wydaje się ona nam genialna. A kiedy skonfrontujemy ją z grupą docelową, okazuje się, że nie znajduje swoich zwolenników. Bo ludzie chcieliby czegoś innego, szukają rozwiązań na inne problemy albo to, co proponujemy jest mało ciekawe. Ludzie kupią od Ciebie coś, co będzie miało jakąś dla nich wartość. Dlatego tak ważnym krokiem jest wsłuchanie się w swojego przyszłego klienta.  

Pomysł możesz mieć w sobie. Może od wielu lat siedzieć w Twoich myślach, ale Ty sama nie wiesz jaką formę na jego realizację wybrać. Dlatego niektóre dziewczyny rozpoczynały od kursów stacjonarnych, od tradycyjnych spotkań w wynajętej sali. Dzięki temu miały bezpośredni kontakt z uczestniczkami i mogły przetestować formułę kursu. Po jakimś czasie wiele z nich zdecydowało się jednak na kursy online.  Powodem jest po prostu wygoda i możliwość dotarcia do większej grupy odbiorców. Jednak niektóre z nich praktykują dzisiaj obie te formy i są bardzo zadowolone.

Pomysł mogą również dać Ci inni. Jeśli znasz się dobrze na czymś, lubisz coś szczególnie a inni wciąż pytają Cię o rady, to jest to dobry sygnał, że ten temat może znaleźć szersze grono zwolenników. Oczywiście łatwiej jest tym, którzy są specjalistami w danej dziedzinie od lat, nie oznacza to jednak, że Tobie się nie uda, jeśli już na starcie nie jesteś specjalistą. Tak naprawdę dobre wyczucie tematu i wiedza ekspercka buduje się praktykując i działając. Jeśli więc teraz wiesz już sporo na dany temat i czujesz się w nim dobrze, spróbuj swoich sił. Nie zapomnij jednak przy tym o testowaniu i wsłuchiwaniu się w Twojego odbiorcę.

Jeśli chcesz brać udział w interesujących dyskusjach i poszerzać swoją wiedzę z zakresu biznesu online, to zapraszam Cię do dołączenia do mojej grupy Mastermind BeOnline

Pobierz bezpłatną listę narzędzi do tworzenia kursu online

obrazek01
Wyzerowanie Hasła
Proszę wprowadź swój adres e-mail. Otrzymasz nowe hasło na maila.