Czym są lejki sprzedażowe
Patrząc na zwykły, kuchenny lejek widzisz, że jest on u góry szeroki, a u dołu wąski. Jak to się teraz ma do sprzedaży? Analogicznie na początku masz sporą grupę zapisaną na listę zainteresowanych Twoim produktem, ale nie wszyscy kupią. Z czasem jest tych osób coraz mniej, aż w końcu zostaje tylko wąska grupa. I to jest całkowicie naturalne zjawisko. Jak więc
Po co tworzyć lejki sprzedażowe?
Nie każda osoba, która dowie się o Twojej działalności i produktach lub usługach, jest gotowa na zakupu. Czasami nawet nie jest świadoma, że potrzebuje rozwiązania, które oferujesz. Za pomocą lejka nie tylko dajesz się lepiej poznać ale i zwiększasz szansę na zakup swojego produktu, będąc (za pomocą lejka) pierwszą opcją wyboru.
Jak stworzyć pierwszy lejek?
Powinnaś zacząć od pierwszego punktu kontaktu i dać możliwość potencjalnym klientom zapisania się na Twoją listę mailingową. Aby zachęcić takie osoby do zapisu, stwórz coś na zachętę i podaruj im w zamian.
Twórz angażujące treści
Wysyłany newsletter, czy też kolejka maili nie muszą, a nawet nie powinny zawierać wyłącznie samych marketingowych treści. Jeśli dodasz w nich trochę więcej osobistych i edukacyjnych wątków, zyskają one na wartości i pomogą Ci zbudować z jego odbiorcą relację. A to często przekłada się na sprzedaż.
Co z tymi niezdecydowanymi?
Jeśli ktoś nie kupuje Twoich produktów i usług ale mimo to zostaje na Twojej liście, zadbaj o niego również. Wysyłaj mu nadal wartościowe i edukacyjne treści. To zawsze procentuje.
Chciałabyś stworzyć swój pierwszy lejek sprzedażowy i zacząć zarabiać na Twojej wiedzy?
Przygotowałam na ten temat kurs, w którym pokazuję szczegółowo wszystkie elementy lejka sprzedażowego, a także stronę techniczną: jak ustawić maile, jak dodać licznik, tak aby zmotywować klienta do zakupu. Kurs ten znajdziesz w Akademii BeOnline. Nie znasz Akademii? Koniecznie zajrzyj na tę stronę: www.AkademiaBeOnline.pl.