Koncentrujesz się na tworzeniu kursu i masz nadzieję, że znajdziesz na niego klientów? To nie jest dobra strategia sprzedażowa.

Sprzedaż nie jest dziełem przypadku. Nawet jeśli masz najlepszy na rynku kurs, który oferuje Twoim klientom spektakularną zmianę, musisz dobrze przygotować się do sprzedaży, aby launch kursu nie przypominał Twojego koszmarnego snu: zero sprzedaży.

Dobry launch musi składać się z 3 elementów:

 • powinien informować o Twoim kursie,
 • budować zainteresowanie tym, co oferujesz,
 • wzbudzać potrzebę podjęcia działania, czyli zakupu Twojego kursu.

Jeżeli jeszcze przed rozpoczęciem sprzedaży włączysz te 3 elementy, dajesz sobie większe szanse na sukces.

Poniżej przedstawiam Ci 6 strategii, które możesz wykorzystać osobno lub dowolnie je łączyć podczas Twojej najbliższej kampanii sprzedażowej.

 

1. Uprawiaj dyskretną promocję

Jak tylko wiesz już jaki kurs będziesz tworzyć i kto jest Twoim potencjalnym klientem, zacznij zbierać listę zainteresowanych. Im wcześniej tym lepiej. Możesz stworzyć jakiś gratis, który zwiększy liczbę zapisów na listę oczekujących. A do osób, które dołączą, wysyłaj wartościowe newslettery i informuj o postępach prac nad kursem.

Im bliżej do rozpoczęcia sprzedaży, tym częściej informuj o tym, co robisz: w newsletterze, w social media, w artykułach na blogu czy podcaście.

Jak mogą wyglądać takie zajawki:

 • poproś o pomoc w wyborze grafiki, tytułu itp.
 • pisz o tym, co będzie w środku, na przykład  “Dzisiaj skończyłam moduł, który pomoże uczestnikom…. Jestem przekonana, że będą zachwyceni”.
 • pokazuj zrzuty ekranu zaplecza, pojedynczej lekcji,
 • nagraj video lub pokaż na zdjęciu backstage tworzenia kursu.

 

2. Przygotuj zmasowany atak informacyjny

Przyjrzyj się kampaniom reklamowym filmów. Towarzyszą im zwiastuny, wywiady z gwiazdami, artykuły w prasie i na blogach. Trudno jest przeoczyć pojawienie się nowego hitu kinowego, prawda?

Z Twoim kursem powinno być podobnie. Wyszukaj blogi i podcasty, które odwiedzają Twoi klienci. Napisz dla nich artykuły gościnne lub weź udział w wywiadach. Możesz też poprosić o wzmiankę o Twoim kursie w newsletterach Twoich partnerów (buduj te relacje przed launchem, tak abyś kiedy przyjdzie ten moment swobodnie mogła ich poprosić o pomoc). Napisz serię artykułów na Twoim blogu. Pamiętaj, aby każda treść, która pojawi się w tym czasie (u Ciebie i u innych) odsyłają do Twojej listy zapisu.

Zaplanuj te działania dużo wcześniej ,tak aby artykuły pojawiły się tuż przed ustaloną datą launchu.

 

3. Stwórz bezpłatny mini-kurs

To chyba najbardziej popularna forma promocji w USA. Jej twórcą jest Jeff Walker z Product Launch Formula. Według jego metody, taki mini kurs składa się z 3 filmów wideo, związanych z tematyką Twojego kursu.

Jeżeli nie czujesz się jeszcze dobrze przed kamerą, możesz stworzyć mini kurs mailowy. Ważne, abyś pamiętała o tych zasadach:

 • mini kurs jest bezpłatny, jest swoistą zachętą do zapisu na newsletter (lead magnet),
 • powinien być dostarczany w odcinkach przez okres jednego do dwóch tygodni,
 • w każdym odcinku uczysz czegoś wartościowego, ale podkreślasz potrzebę produktu (możesz wspomnieć “w kursie XYZ poświęcam temu tematowi….” “w kursie XYZ poruszamy jeszcze ….. (liczba) aspekty tego …(problemu/tematu…..”),
 • a na koniec  mini kursu informujesz o nadchodzącej sprzedaży.

 

4. Poprowadź webinar sprzedażowy

Webinary są aktualnie bardzo popularne i są bardzo dobrą strategią sprzedaży kursu, ponieważ przynoszą dobre rezultaty sprzedażowe.

Z moich doświadczeń 20% uczestników webinaru sprzedażowego dokonuje zakupu, w porównaniu do listy zainteresowanych, która w moim przypadku przyniosła do tej pory maksymalnie 5% sprzedaży.

Dobrym pomysłem jest zaoferowanie podczas webinaru specjalnej ceny lub bonusu, który buduje napięcie i sprawia, iż uczestnicy szybciej podejmują decyzję.

 

5. Zorganizuj wyzwanie

To najbardziej angażująca forma promocji, bo zwykle podczas wyzwania spotykasz się z potencjalnymi klientami codziennie i to na żywo.

Podczas kilkudniowego wyzwania dużo łatwiej zbudujesz wizerunek eksperta niż podczas godzinnego webinaru, a interakcja, jaką dają live’y pomaga w zdobyciu zaufania klientów.

Optymalna długość wyzwania to 5 dni. Za długie wyzwanie sprawia, że część osób nie dojdzie do końca. Zbyt krótkie zmusiłoby Cię do sprzedawania niemal od pierwszego dnia.

Podobnie jak przy mini kursie, od 3 dnia wspominaj o tym, że będziesz oferowała kurs i podkreślaj dlaczego warto w nim wziąć udział.

 

6. Zaoferuj specjalną zniżkę lub bonus podczas przedsprzedaży

Ograniczona dostępność jest techniką, która naprawdę zwiększa liczbę sprzedaży! Zaoferuj niższą cenę przez 24h, albo bonus tylko dla pierwszych 20 osób. Taka informacja zmusza do podjęcia szybszej decyzji o zakupie.

Które z tych strategii wykorzystasz w następnym launchu?

Pobierz GPS kursu online,
przewodnik, który przeprowadzi Cię krok po kroku przez wszystkie etapy tworzeni kursu online.

Wyzerowanie Hasła
Proszę wprowadź swój adres e-mail. Otrzymasz nowe hasło na maila.